• 0276 224 13 83
 • [email protected]
 • Karakuyu Mah. 1093 Sok. No:1 Bölme / UŞAK
 • İngilizce Bölüm Başkanlığı

  İngilizce Bölüm Başkanlığı

  İngilizce Bölüm Başkanlığı

  Şafak Öncü Koleji olarak İngilizce eğitim hedefimiz; öğrencilerimizi küreselleşen dünyaya hazırlayıp onları her konuda söz sahibi bireyler haline getirmektir. Öğrencilerimiz, İngilizceyi günlük hayatın gereksinimleri, teknolojik yenilikler, sanatsal faaliyetler, spor etkinlikleri ve proje merkezli çalışmalar üzerinden pratik etmektedirler. İngilizce derslerimiz, alanında uzman öğretmenlerimizin hazırladığı çalışmalarla öğrencilerimizin “yaparak ve yaşayarak” öğreneceği nitelikte sürdürülmektedir.

  İngilizce Bölümünün Amacı

  İngilizceyi kendi anadili seviyesinde etkin bir şekilde kullanabilen,
  Dünyayı yakından takip eden,
  Uluslararası projelerde yer alan,
  Uluslararası sınavlara katılan,
  Topluluk önünde kendini iyi ifade edebilen bireyler yetiştirmektir.

  Esol Cambridge Sınavları

  Okulumuz dünya çapında geçerliliği olan Cambridge ESOL sınavlarının test merkezlerinden biridir. 1. sınıftan 12. sınıfa kadar her öğrencimize sene başından itibaren düzenli olarak Starters, Movers, Flyers, Ket, Pet, FCE sınav eğitimleri verilmektedir. Bu sınavlara katılmak isteyen öğrencilerimiz okulumuz yoluyla sınavlara kayıt yaptırabilmektedirler.

  Avrupa Dil Portfolyosu – Dil Pasaportu, Avrupa Konseyi Dil Düzey Tanımları çerçevesinde, dinlediğini anlama, okuduğunu anlama, yazma ve konuşma becerilerini ölçer biçimde hazırlanmış sınavlar sonucunda edinilmiş sertifika ve diplomaları gerektirmektedir Uluslararası geçerliliği olan Cambridge English Language Assessment sınavları Türkiye’nin yanı sıra dünyadaki pek çok eğitim kurumu ve işveren tarafından İngilizce bilgi düzeyini gösterir sınavlar olarak tanınmaktadır.

  Cambridge English sınavları, tüm dünyada 20.000’in üzerinde üniversite, işverenler ve hükümetler tarafından kabul edilir. Sınavlarımız yüksek öğrenimin kapılarını açabilir, iş bulma fırsatlarını geliştirebilir ve uluslararası tanınırlığa sahip oldukları için öğrencilerin çalışma veya eğitim seçeneklerini artırabilir.

  MUN Eğitimleri

  MUN – Model United Nations, Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferanslardır. Dünyanın dört bir tarafından gelen katılımcı öğrenciler, MUN konferanslarında gerçek dünya meselelerini tartışmaktadır.

  MUN, üniversiteler, eğitim kuruluşları ve dünyanın pek çok akademik otoritesi tarafından öğrenciler için en prestijli akademik aktivite olarak kabul edilmektedir.

  MUN Konferanslarına katılan öğrenciler, kendi ülkeleri adına değil, başka bir ülke delegesi olarak konferanslara katılmak zorundadır. Böylece öğrenciler, dünya meselelerine başka ulusların bakış açısı ile bakabilmeyi öğrenmekte ve farklı ülkelerin coğrafi, sosyal, ekonomik, siyasi ve idari yönleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmaktadır.

  Şafak Öncü Koleji olarak 2017 yılından itibaren ortaokul ve lise kademesinde öğrencilerini bu konferanslara hazırlayıp, kendilerini en iyi şekilde temsil etmelerini sağlamakla beraber birçok öğrencisiyle birlikte çağın en prestijli bu aktivitesine katılım sağlamaktadır.

   

  English Department

  As Safak Oncu College, our goal of studying English is; to prepare our students for the globalizing world and to make them individuals who have a say in everything. Our students practice English through the needs of everyday life, technological innovations, artistic activities, sports events and project-centered studies. Our English courses are carried out in a way that our students will learn by doing and living through the work prepared by our expert teachers.

  Purpose of the English Department

  The purpose of the English Department is :

  Can use English effectively at their native language level,

  To follow the world closely,

  Take part in international projects,

  Participate in international exams,

  To educate individuals who can express themselves well in front of the community.

  ESOL CAMBRIDGE

  Our school is one of the test centers for Cambridge ESOL exams, which are valid worldwide. Starters, Movers, Flyers, Ket, Pet, FCE exam trainings are given to every student from 1st grade to 12th grade. Students who want to take these exams can register for exams through our school.

  European Language Portfolio – The Language Passport requires certificates and diplomas obtained as a result of exams prepared in the framework of Council of Europe Language Level Definitions, which measure listening comprehension, reading comprehension, writing and speaking skills.Cambridge exams are recognized by many educational institutions around the world and shows the knowledge of English.

  Cambridge English exams are accepted by over 20,000 universities, employers and governments around the world. Our exams can open the doors to higher education, improve employment opportunities, and increase study options as they have international recognition.

   

  MUN Trainings

  MUN – Model United Nations is a conference in which the United Nations meetings are revived by students in terms of content and form. Participating students from around the world discuss real-world issues at MUN conferences.

  MUN is recognized as the most prestigious academic activity for students by universities, educational institutions and many academic authorities in the world.

  Students attending MUN Conferences are required to attend conferences as delegates from another country, not on behalf of their own country. Thus, students learn to look at world affairs from the perspective of other nations and gain in-depth knowledge of the geographical, social, economic, political and administrative aspects of different countries.

  As Şafak Öncü College, since 2017, we prepare our students for these conferences and represent them in the best way and participate in the most prestigious activity with many students.