• 0276 224 13 83
 • safakoncukoleji@gmail.com
 • Karakuyu Mah. 1093 Sok. No:1 Bölme / UŞAK
 • Ortaokul

  Ortaokul

  Öğrencilerimiz düşünen, üreten, özgüvenleri yüksek öğrenciler olarak yetiştirilirler.

  Her öğrenci sosyal, sportif ve sanatsal anlamda yeteneği ölçüsünde çaba gösterir. Sanatın herhangi bir alanına ilgi duyan, bir spor dalı ile uğraşan, özgüveni yüksek, akademik anlamda da kapasitesinin en üst düzeyine çıkabilen bireyler yetiştirmek temel hedefimizdir.

  Akademik çalışmalarımızın temelinde birey vardır. Tam öğrenme modeline dayalı olarak deneme sınavları sonucuna göre bireyin eksik olduğu noktalar tespit edilir ve akademik çalışmalar başlatılır.

  Birebir Çalışmalar

  Öğrencilerimizin, okul yönetimince kabul edilebilir nitelikteki devamsızlıklarından kaynaklanan ya da benzer herhangi bir nedenle ortaya çıkan konu eksiklerinde sınıf veya ders öğretmenlerinin önerisiyle birebir çalışmalar düzenlenmektedir. Bu çalışmalarda hedef, öğrencimizin konu eksiklerinin giderilmesi ve en kısa zamanda sınıf seviyesine ulaştırılmasıdır.

  Merkezi Sınavlara Yönelik Çalışmalar

  8. sınıflarda liselere geçiş sınavına yönelik, üst düzey çalışmalar yapılır. Sınavın kazanımlarına yönelik yoğunlaştırılmış program uygulanır, her hafta işlenen konuları kapsayan deneme sınavı uygulanır. Deneme sınavları değerlendirilirken konu eksiklerine yönelik çalışmalar planlanır. Akademik dersler, hafta sonu kurslarında konu tekrarları ve bol soru çözümleriyle desteklenir. Bu dönemde deneme sınavlarının sıklığı arttırılarak konular pekiştirilir. Rehberlik Servisimiz tüm yıl boyunca sınava yönelik seminerler yaparak öğrencilerimizi daha güdülenmiş olarak sınava hazırlar.

  Sosyal Etkinlik ve Atölyeler

  Öğrencilerimizi sadece akademik olarak değil, sosyal ve kültürel olarak da yaşama hazırlamaktır. Bu amaçla öğrenciyi gerekli bilgiyle donatarak öğrencinin yeteneklerini keşfetmesine ve geliştirmesine yardım etmeye çalışmaktayız. Eğitim yaşamı boyunca yapılan sosyal etkinlik ve atölye çalışmalarımız öğrencinin bilgilerini deneyime dönüştürmesini sağlayarak sosyal ve kültürel gelişimlerini destekler niteliktedir. Bu çalışmalarla öğrencimiz hem paylaşım hem dayanışma hem de demokratik yaşamı öğrenerek özgüven ve ekip çalışmasıyla analitik düşünme ve liderlik yetenekleri geliştirir, yaşama hazırlanırlar.