• 0276 224 13 83
 • [email protected]
 • Karakuyu Mah. 1093 Sok. No:1 Bölme / UŞAK
 • 2020/2021 EGİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE

  *Okul Müdürlerimiz okullarımızdaki rutin güvenlik ve idari kuralların hassasiyetle uygulandığını garanti eden öncelikli sorumlulardır.
  *Okullarımıza gelen ziyaretçilerin içeri alınmaları ancak güvenlik görevlilerimiz tarafından ziyaretçi defterine kimlik kayıtları işlenmek ve ziyarete geldikleri kişinin bilgi ve onayı alınmak şartıyla mümkün olabilmektedir.
  *Tüm velilerimizin okula girişlerinde sene başında kendilerine verilecek veli giriş kartlarını” göstermesi istenmekte, hatta bazı durumlarda kendilerinden talep edilebilecek kimlik belgelerini de yanlarında taşımaları gerekmektedir. Velilerimizden öğrencilerimizin güvenliği açısından önemsenen bu uygulamaya yardımcı olmaları beklenir. Giriş kartı eksik ve/veya kayıp olan velilerimiz okul yönetiminden kartlarının yenilenmesini talep etmelidir. Velilerimiz, eşleri için de bir kart çıkarılmasını istemeleri durumunda bu taleplerini yönetime bir dilekçe ile iletmelidir.
  *Okullarımızda giriş ve çıkışlarda ziyaretçi denetiminin kolaylaştırılabilmesi için “ziyaretçi yaka kartı” uygulaması yapılmaktadır. Güvenlikten giriş yapan ziyaretçiler, güvenliğe kimliklerini bırakıp karşılığında ziyaretçi yaka kartı alarak giriş yapabilir.
  *Dersliklerimiz ve üst kat koridorlarımız, eğitim-öğretim için sadece öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından kullanılmaktadır. Herhangi bir nedenle okula gelen hiçbir veli ve ziyaretçinin bu alanlara giriş izni yoktur. Veli ve ziyaretçi ilk olarak danışma personeli ile irtibata geçerek taleplerini iletir. Danışma personeli de talebi yanıtlayacak yetkili personelle iletişim kurar ve bir görüşme ayarlar.
  *Okul ders saatleri içinde dışarıdan gelen hiçbir araca okul bahçesine giriş ve/veya park izni verilmemektedir. Okul çıkış saatlerinde ise –fiziki yapısı uygun olan okullarımız- yalnızca araçlarında “ŞAFAK ÖNCÜ KOLEJİ ” etiketi bulunan veli araçlarına giriş ve/veya park izni verilebilir.
  *Okul yönetimi ve güvenlik görevlileri okul yakınlarında park etmiş şüpheli araçlar hususunda dikkatli olmak ve gerekli görülen durumlarda polise bilgi vermekle yükümlüdür.
  *Okula giriş ve çıkış saatlerinde nöbetçi müdür yardımcısı ve nöbetçi öğretmenler servislerin ve veli araçlarının karşılaması ve uğurlamasında hazır bulunur. Nöbetçi müdür yardımcısı ve nöbetçi öğretmenler tüm öğrenci giriş ve çıkışları tamamlanana dek görev alanlarını terk etmez.
  *Her sabah servis tarafından tutulan yoklamalar Servis müdürü tarafından her sabah, öğrenci girişleri tamamlandıktan sonra, okul müdürüne servissel raporuyla teslim edilir .
  *Öğrenci girişleri tamamlanıp “Ders Yoklama Fişleri” toplandıktan sonra bu fişlerle “bu öğrencilerin velilerini -yoklamalar gelir gelmez- tek tek arayarak durum tespiti yapar.
  *Güvenlik açısından öğrencilerin evlerine kendi servisleri ile gidiş / dönüş yapmaları önemlidir. Hiçbir öğrenciye kayıtlı olmadığı servisle okula gidip gelme izni verilmez.
  *Okula hastalık, seyahat vb. sebeplerle gelemeyen öğrencinin velisi, bu durumu saat 10.00’a kadar ilgili kademe öğrenci işlerine sebebiyle birlikte bildirmelidir. Öğrenci servis kullanıyor ise servis birimine de benzer bilgilendirmenin yapılması gerekir. Saat 10.00’a kadar bilgisi gelmeyen öğrencilerin velileri, öğrenci işleri tarafından aranarak bilgi alınır.
  *Okula gelemeyen öğrencilerin raporu var ise okul yönetimine bunu en kısa sürede ulaştırması gerekmektedir. İki gün ve üzeri günlük devamsızlıklar için rapor zorunludur.
  *Gün içerisinde her hangi bir sebeple okuldan erken ayrılması gereken veya her gün servis kullanırken o gün servis kullanmayacak olan öğrenci velilerinin durumu yazılı olarak ilgili kademe öğrenci işletme bildirmesi gerekmektedir. Bu yazışmada veliden, öğrenciyi alacak kişinin; adı, soyadı, yakınlık derecesi ve telefon numarası bilgilerine yer vermesi istenir. Bu bilgiler ulaştıktan sonra da ilgili okul müdürü günlük çıkışlar için öğrenciye –çıkış saati, sebebi ve çıkacağı kişinin adının da yazılı olduğu- bir “günlük çıkış kâğıdı” düzenler. Öğrenci servis kullanıyorsa, servis firmasına da öğrencinin dönüşte servisi kullanmayacağının bilgisini iletir. Güvenlik görevlileri çıkışta öğrenciden “çıkış kâğıdını” teslim almadan çıkış izni vermez. Öğrenci çıkışı yapılırken öğrenciyi alan kişinin de veli geçiş kartı veya kimlik göstermesi beklenir.

  *Hiçbir öğrenci, velisi tarafından ilgili kademe müdür yardımcısına bilgi verilmeden ve çıkış kâğıdı düzenlenmeden -velileri de dâhil olmak üzere- kimseye teslim edilemez.
  *Günlük çıkışlarda öğrenci, “öğrenciyi alabilecek kişiler” arasında kaydı olmayan hiçbir yetişkine teslim edilemez. Veliden böyle bir talep gelirse bunu okul yönetimine yazılı bir şekilde, alacak kişinin adı soyadı yakınlık derecesi ve telefon numarasının da yazılı olduğu bir dilekçe ile bildirmesi gerekir.